Webinar: Jak nie wpaść w pułapki psychologiczne w internecie?

Jak nie wpaść w pułapkę internetowej radykalizacji? Po czym rozpoznać fake newsy? W jaki sposób walczyć z rozproszeniem odpowiedzialności w sieci?
 
Porozmawiamy o tym podczas naszego webinaru: już 11 kwietnia 2023 r. (wtorek) o godzinie 18:30.
 
Naszym Gościem będzie dr Jakub Kuś – psycholog, który interesuje się przede wszystkim wpływem nowych technologii na funkcjonowanie człowieka i relacje międzyludzkie. W ostatnim czasie prowadzi badania nad przemianami w samowiedzy człowieka pod wpływem dokonanej autoprezentacji oraz nad sposobami walki z rozproszeniem odpowiedzialności w internecie.
Na wrocławskim Wydziale Uniwersytetu SWPS jest kierownikiem kursu „Psychologia nowych technologii”. Prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychometrii, metodologii ze statystyką oraz społecznej przestrzeni internetu.
 
Uczestnicy będą mogli zadawać pytania naszemu Prelegentowi – zapraszamy do aktywnego udziału!
Rozmowę poprowadzi Martyna Gietz.
***
Projekt „My i Oni” to Projekt Solidarności, finansowany przez UE w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, organizowany przez grupę Kontrasty. Naszą misją jest popularyzacja świadomego i krytycznego podejścia do otaczającej nas rzeczywistości oraz szacunku do osób reprezentujących odmienne spojrzenie na świat. Rozmawiamy o polaryzacji społecznej, bańkach informacyjnych oraz o rzetelnych źródłach informacji.
 
Zachęcamy do zapoznania się z założeniami projektu na naszej stronie internetowej: www.myioni.pl
Zapraszamy też do śledzenia nas na Instagramie: https://www.instagram.com/projektkontrasty
 
Grafiki: Anna Kacprzak Graphic Design.

 

Webinar jest organizowany jako część projektu „My i Oni” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

l

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby i firmy, które chciałyby wspomóc ponowne organizowanie tego typu inicjatyw za pośrednictwem maila

kontakt@projektkontrasty.pl

Skip to content