STEREOTYPY O… OSOBACH NIEWIDOMYCH

 

 

❓️ Czy osoby niewidome oglądają filmy? Jak poruszają się po przestrzeni miejskiej? Czy każda osoba niewidoma zna alfabet Braille’a i czym on właściwie jest?
Zapraszamy na rozmowę z Anną Zielińską, które opowie o swoich codziennych doświadczeniach. Uczestnicy spotkania będą mieli następnie możliwość zadawania pytań, podzielenia się swoimi refleksjami a także wzięcia udziału warsztatach przygotowanych przez Annę.
Zachęcamy do śledzenia wydarzenia nawet w przypadku braku możliwości uczestnictwa w nim stacjonarnie. Spotkanie będzie nagrywane a film zostanie następnie tutaj udostępniony (wraz z tłumaczeniem w PJM).

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/VN8bfjTe

Data oraz miejsce: 27 lipca (czwartek) , godzina 17:30, Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Prusa 37/39, Wrocław (wejście od strony Wyszyńskiego 75A)].
Miejsce jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Na spotkaniu będzie zapewniona audiodeskrypcja oraz będzie obecna tłumaczka PJM – Pani Anna Morawska. Po wejściu do budynku należy skręcić w lewo i po ok. 5 metrach znajduje się wejście sali, w której odbędzie się wydarzenia. W sali znajdują się krzesła dla Uczestników spotkania.

Dojazd – przystanki:
1) Ogród Botaniczny:
Tramwaje: 9 (Park Południowy), 17 (Klecina), 19 (Kozanów).
[Przystanek znajduje się ok. 400 metrów do miejsca docelowego. Należy przejść z przystanku w prawo na drugą stronę wysepki tramwajowej przez pierwszą sygnalizację świetlną, potem przez ulicę przez drugą sygnalizację świetlną. Następnie należy iść prosto chodnikiem wzdłuż ulicy Wyszyńskiego ok. 370 metrów. Miejsce docelowe będzie po prawej stronie. Budynek znajduje się przed kolejnym skrzyżowaniem.]
Tramwaje: 9 (Sępolno), 17 (Sępolno), 19 (ZOO).
[Przystanek znajduje się ok. 400 metrów do miejsca docelowego. Należy przejść z przystanku przez ulicę z sygnalizację świetlną, następnie należy skręcić w prawo i przejść chodnikiem ok. 20 metrów do kolejnej ulicy z sygnalizacją świetlną. Należy przejść przez ulicę, zatrzymać się na wysepce a następnie przejść przez kolejną ulicę z sygnalizacją świetlną. Potem należy skręcić w lewo i iść prosto chodnikiem wzdłuż ulicy Wyszyńskiego przez ok. 370 metrów. Miejsce docelowe będzie po prawej stronie. Budynek znajduje się przed kolejnym skrzyżowaniem].

Autobusy: 106 (Zajezdnia Obornicka), 115 (Zajezdnia Obornicka), 128 (Zakrzów), 148 (Zajezdnia Obornicka), A (Koszarowa Szpital), N (Litewska).
[Przystanek znajduje się ok. 300 metrów do miejsca docelowego. Należy skręcić w lewo i iść prosto chodnikiem wzdłuż ulicy Wyszyńskiego. Miejsce docelowe będzie po prawej stronie. Budynek znajduje się przed kolejnym skrzyżowaniem].

Autobusy: 111 (Osiedle Sobieskiego), 115 (Plac Grunwaldzki), 315 (Plac Grunwaldzki), A (Krzyki), N (Petrusewicza).
[Przystanek znajduje się ok. 400 metrów do miejsca docelowego. Należy przejść z przystanku na drugą stronę wysepki autobusowej (w prawo) przez pierwszą sygnalizację świetlną, potem przez ulicę przez drugą sygnalizację świetlną. Następnie należy skręcić w lewo i przejść ok. 30 metrów. Następnie przejść przez pierwszą ulicę z sygnalizacją świetlną i znaleźć się na wysepce – przystanku tramwajowym. Należy przejść z przystanku w prawo na drugą stronę wysepki tramwajowej przez pierwszą sygnalizację świetlną, potem przez ulicę przez drugą sygnalizację świetlną. Następnie należy iść prosto chodnikiem wzdłuż ulicy Wyszyńskiego ok. 370 metrów. Miejsce docelowe będzie po prawej stronie. Budynek znajduje się przed kolejnym skrzyżowaniem]

***
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „My i Oni” – Projektu Solidarności, realizowanego dzięki Europejskiemu Korpusowi Solidarności.

***
Autorką grafik jest Anna Kacprzak Graphic Design. [Na grafice znajduje się młoda dziewczyna o prostych brązowych włosach. W lewej dłoni trzyma białą laskę, w prawej dłoni trzyma smycz, na której znajduje się duży pies o żółto-brązowej sierści. W tle znajdują się wrocławskie kamienice. Po prawej znajduje się tytuł: STEREOTYPY O OSOBACH NIEWIDOMYCH.

***
Patronat honorowy: RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH
Patroni: FUNDACJA KATARYNKA, POLSKI ZWIĄZEK NIEWIDOMYCH
Organizator: PROJEKT KONTRASTY

Współpraca: Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej

 

Profil na FB organizatora: https://www.facebook.com/kontrasty.projekt/

 

Wydarzenie jest organizowane jako część projektu „My i Oni” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

l

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby i firmy, które chciałyby wspomóc ponowne organizowanie tego typu inicjatyw za pośrednictwem maila

kontakt@projektkontrasty.pl

Skip to content