MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, POJĘCIE NARODU, ZARZĄDZANIE EMOCJAMI

WYKŁAD PROFESORA HISTORII

Obchody Święta Niepodległości od lat generują skrajne emocje – dzień ten jest wykorzystywany do walki światopoglądowej i politycznej. Można więc zadać sobie pytanie – czy Święto Niepodległości to już Święto Polaryzacji?

Nasz Gość – dr hab. Jarosław Syrnyk jest profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz prodziekanem ds. dydaktyki niestacjonarnej i kontaktów z pracodawcami Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in. antropologię historyczną, antropologię organizacji oraz dzieje mniejszości narodowych w Polsce i Europie Śr.-Wsch. Więcej o zainteresowaniach i publikacjach profesora można przeczytać na stronie internetowej Katedry Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego tutaj.

Profesor opowiada o poczuciu tożsamości narodowej oraz ewolucji pojęcia narodu na przestrzeni lat. Zwraca również uwagę na emocje, które towarzyszą nieustannym sporom wokół zróżnicowanych wyobrażeń o świecie. Zapraszamy do zapoznania się z wykładem!

l

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby i firmy, które chciałyby wspomóc ponowne organizowanie tego typu inicjatyw za pośrednictwem maila

kontrasty.projekty@gmail.com

Skip to content