JAK NETFLIX ZMIENIA NASZE POSTRZEGANIE RZECZYWISTOŚCI?

Czy potrzebujemy silnych postaci kobiecych w filmach i serialach? Jak platformy streamingowe wpływają na kształtowanie „poprawności politycznej”? Czy kino powiela czy przełamuje stereotypy?

Głos w dyskusji zabiorą: dr Iwona Morozow – kulturoznawca, antropolog i filmoznawca. Zajmuje się szeroko pojętą ekonomią kina i antropologią wizualna. Interesuje ją współczesne kino, kultura filmowa i popularna, a szczególnie film dokumentalny, kontekst produkcyjny, dystrybucyjny i promocyjny dzieła filmowego oraz teoria i praktyka wykorzystywania metod etnograficznych w badaniach filmu. Od 2017 r. jako kierownik produkcji, scenarzystka i reżyserka współpracuje z agencją wideomarketingową Frame Media. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z kultury popularnej, scenopisarstwa, kreatywnego pisania, kreacji audiowizualnej, systemów medialnych i reklamy. Dr Sylwia Szostak – medioznawczyni. Ze szczególnym zainteresowaniem przyglada się przemianom telewizji, interesuje się także kulturą produkcji i organizacją branży audiowizualnej, marketingiem show biznesu oraz przemysłem kreatywnym. Jako ekspertka i komentatorka współpracuje z tygodnikiem „Wprost”, czasopismem „Ekrany” i portalem Interia. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z obszaru komunikacji wizualnej, public relations oraz technologii komunikowania.

Więcej tutaj: https://youtu.be/9WuSSJG6w04?si=0lP_Y3y-TctRK6-8

 

Film jest zapisem z webinaru, który odbył się w dniu 8 czerwca 2023r. w ramach projektu „My i Oni”.

l

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby i firmy, które chciałyby wspomóc ponowne organizowanie tego typu inicjatyw za pośrednictwem maila

kontrasty.projekty@gmail.com

Skip to content