Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń.

Czy młodzież i seniorzy mogą znaleźć wspólny język? Oczywiście! W sobotę (5 marca 2022 r.) o godzinie 11:00 w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja odbyły się warsztaty międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, zorganizowane przez nasz zespół wraz z Fundacją OFCA. W wydarzeniu uczestniczyli seniorzy – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oleśnicy oraz młodzież: przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Oleśnica oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Na początku spotkania odbyły się gry i zabawy integracyjne, które miały na celu zapoznać ze sobą uczestników wydarzenia. Następnie seniorzy mieli okazję nauczyć się podstawowych zagadnień dotyczących korzystania z telefonów komórkowych oraz komputerów. Uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i cierpliwie tłumaczyli wszystkie zawiłości oraz pomagali rozwiązywać problemy. Młodzież również miała okazję nabycia nowych umiejętności, dzięki przygotowanym przez seniorów warsztatom artystycznym, podczas których poznała technikę zdobniczą o nazwie decoupage.

Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Burmistrza Miasta Oleśnicy oraz było finansowane ze środków Miasta Gminy Oleśnicy.

Fotorelację wykonała Agata Rorat.

l

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby i firmy, które chciałyby wspomóc ponowne organizowanie tego typu inicjatyw za pośrednictwem maila

kontakt@projektkontrasty.pl

Skip to content